Orientační soustředění

V mnoha hostitelských zemích nabízíme na začátku programu několikadenní orientační soustředění, které vám pomůže hladce vplout do nového života. Seznámíte se na něm s dalšími evropskými studenty, nasajete kulturu své hostitelské země a zvyknete si na jazyk, kterým se po dobu svého studijního pobytu budete dorozumívat. Soustředění se konají už v deseti městech: v Aucklandu, Dublinu, Londýně, Madridu, New Yorku, Paříži, Rosariu, Římě, Sydney a Torontu. Na letišti vás vyzvednou vedoucí soustředění, kteří často sami byli kdysi zahraničními studenty. Po několika dnech vstřebávání informací, obhlížení památek a ochutnávání místních specialit vás dopraví opět na letiště či nádraží, odkud konečně vyrazíte ke své hostitelské rodině.

Auckland

Úvodem svého novozélandského pobytu se při společné večeři seznámíte se studenty z celého světa. Druhý den se dozvíte vše potřebné o životě v novozélandské rodině, studiu na škole a možnostech trávení volného času. Během tří dnů procházek po Aucklandu se vydáte na horu Eden, zajdete si k vodě na Bastion Point a vyšplháte na Sky Tower s úžasným výhledem.

Dublin

Vy, kteří jste se rozhodli pro studium v Irsku, se seznámíte s kouzelným Dublinem, hlavním a největším irským městem. Během čtyř dnů budete obdivovat jedinečnou gregoriánskou architekturu, projdete se středověkým Temple Bar, poslechnete si pouliční hudebníky a nasajete čerstvý mořský vzduch. Také si prohlédnete slavný ilustrovaný rukopis Book of Kells v Trinity College Library a navštívíte Dublinium s vikingskými expozicemi. Váš pobyt uzavře obhlídka stadionu Croke Park a irský taneční večer.

Madrid

V úvodu svého pobytu ve Španělsku se zúčastníte osmidenního soustředění v Madridu, které zahrnuje i každodenní lekce španělštiny a přednášky o španělské společnosti a kultuře. Po nich budete mít spoustu času si prohlédnout historické centrum Madridu (Královský palác, Plaza de España, Puerta del Sol, Plaza Mayor), nakoupit si na Gran Vía, ochutnat „tapas“ nebo si zasportovat. Večery budou věnovány španělskému umění – např. hudbě nebo tanci flamenco.

London

Anglický program začíná čtyřdenním soustředěním v Londýně. Dopoledne se konají přednášky o anglické kultuře a způsobu života, odpoledne zbude čas na toulky Londýnem, postávání před Buckinghamským palácem, posedávání v Covent Garden, návštěvu muzeí i nakupování. Svezete se na London Eye, vstoupíte do London Dungeon, poslechnete si  Big Ben - Londýn má spoustu lákadel. Pamatujte, že „Kdo je znuděn Londýnem, ten je znuděn životem.“ (Samuel Johnson, 1777)

New York

V New Yorku si nejdřív užijete „welcome BBQ” se studenty s celé Evropy. V následujících pěti dnech zajdete na Battery Park, Ellis Island, Ground Zero a do čínské čtvrti. Při okružní cestě po New York City vystoupáte na Empire State Building, okouknete Wall Street a Rockefeller Center a vyjedete si na lodi k Soše Svobody. A samozřejmě si nenecháte ujít rozsáhlý Central Park a legendární Times Square!

Toronto

Vaše čtyřdenní návštěva Toronta začne krásnou procházkou po nábřeží a samozřejmě společnou večeří. Po dopoledních přednáškách se můžete nechat vyvézt na CN Tower, vychutnat si atmosféru China Town a Little Italy a nakonec si zajet na lodi až do bezprostřední blízkosti vodních záclon Niagarských vodopádů!

Tato webstránka používá soubory Ochrana soukromí.