High School +420-603 478 834

Kanada

Když lidé slyší o Kanadě, většinou se jim vybaví sníh a lední hokej. Ale v Kanadě mají i léto, a to leckdy velmi horké.  Kanaďané milují přírodu a mnozí z nich nejraději tráví volný čas pod širým nebem – sjíždějí řeky a táboří, podnikají výlety, pořádají pikniky. V Kanadě se hovoří anglicky a francouzsky, ale 80% obyvatel považuje za svůj mateřský jazyk angličtinu.

Střední škola v Kanadě - High school

Kanadští studenti se pravidelně umisťují na horních příčkách žebříčku úrovně čtení, porozumění a matematických a přírodovědných znalostí v hodnocení programu PISA. To něco vypovídá o kvalitě kanadských škol a významu, který Kanaďané vzdělání připisují. Nabídka předmětů je velmi široká, takže si budete moct vyzkoušet i ty, které na své škole nenajdete. Školní rok začíná první zářijové pondělí, hned po svátku Labour Day. Školy, s nimiž spolupracujeme, se nacházejí nejčastěji v provinciích Ontario, Alberta a British Columbia, ale můžeme nabídnout i pobyt ve francouzské provincii Quebec.

Free time

V Kanadě je opravdu snadné věnovat se hokeji a lyžování. Ale ani ostatní sporty a zájmové aktivity nepřijdou zkrátka. Nabídka je velmi široká, a to jak v rámci školy, tak mimo ni. 

Speciální a hybridní program

Pro Ty, kteří chtějí vsadit na jistotu, nabízíme speciální nebo hybridní program s možností volby školy či školního obvodu (podrobnější popis níže). Máte-li zájem o více informací, spojte se s námi!

Speciální program - výběr školy

V Kanadě také nabízíme střední školu „na míru“, tj. s ohledem na to, jaké předměty chcete studovat, jakým sportům či kroužkům se chcete věnovat, v jakém prostředí se chcete pohybovat a dokonce jak si představujete svou hostitelskou rodinu!

Super High school

Studovat budete rovněž ve státní škole, ale špičkově vybavené a podle svého výběru bez ohledu na to, jestli z vámi zvolené oblasti vycestuje nějaký Kanaďan do světa. Standardní kanadský program je totiž reciproční, to znamená, že může přijmout jen tolik studentů do určitých škol, kolik z jejich studentů odjede na zahraniční pobyt. Jedná se tedy o skutečně „výměnný program“. Vybrat si svou školu a tím i konkrétní předměty je nadto velice lákavé, protože mezi ně patří např. počítačová animace, grafický design, výroba videopořadů, řečnictví, divadelní produkce, mediální umění, forenzní věda a další. Můžete si tedy ozkoušet různé dovednosti ještě předtím, než se rozhodnete pro konkrétní vysokou školu. K dispozici budete mít televizní studio a speciální učebny či laboratoře na každý předmět.

Sports and entertainment

Školy, z nichž si můžete vybírat, nabízejí skvělé možnosti nejrůznějšího zájmového vyžití – žurnalistiku, divadlo, muzikál, kapelu, pěvecký sbor a mnoho dalších. Sportů lze provozovat spoustu, kromě těch klasických např. i golf, rugby, cyklistiku nebo zimní sporty. Chcete-li si udržet svou vrcholovu úroveň, můžete se dokonce zapsat na hokejovou, golfovou, fotbalovou nebo taneční akademii.

Destinations

Spolupracujeme se školami v nádherných koutech Alberty (školní obvody Medicine Hat, Battle River a Lethbridge), Britské Kolumbie (školní obvody Campbell River, Central Okanagan, Mission Schools, Richmond, Rocky Mountains a Sea to Sky) a Ontaria (školní obvod Hastings and Prince Edward). Ceny tohoto exkluzívního programu se pohybují od 490.000 Kč na školní rok a 320.000 Kč na pololetí výše. Seznam konkrétních škol vám rádi zašleme na požádání.

Ceny a termíny

jsou uvedeny v rámečku vpravo nahoře.

Cena zahrnuje
 • studium na střední škole v Kanadě;
 • ubytování a stravu v hostitelské rodině;
 • cestovní zdravotní a úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škody;
 • podklady a doporučení k získání víza;
 • zajištění letenky;
 • transfer z/na letiště v hostitelské zemi;
 • vstupní pohovor;
 • informační příručky pro studenty a rodiče;
 • přípravný seminář pro studenty s dárkem;
 • služby místního zástupce v hostitelské zemi i zástupce into v ČR po celou dobu pobytu;
 • 24 hodinovou telefonní službu (noční a víkendovou pouze v naléhavých případech);
 • absolventské setkání po návratu;
 • osvědčení into Education o účasti v programu.
Cena nezahrnuje
 • letenku do Kanady a zpět;
 • čtyřdenní soustředění v Torontu (v lednu třídenní);
 • dopravu na přípravný a absolventský seminář (v ČR);
 • vízové poplatky;
 • kapesné;
 • ​výlety nabízené partnerskou organizací;
 • školní obědy.

Orientační soustředění

Kanadský program začíná čtyřdenním orientačním soustředěním v Torontu, které vám pomůže hladce vplout do nového života. Seznámíte se na něm s dalšími evropskými studenty, nasajete kulturu své hostitelské země a zvyknete si na jazyk, kterým se po dobu svého studijního pobytu budete dorozumívat.

Váš pobyt v Torontu začne krásnou procházkou po nábřeží a samozřejmě společnou večeří. Po dopoledních přednáškách se můžete nechat vyvézt na CN Tower, vychutnat si atmosféru China Town a Little Italy a nakonec si zajet na lodi až do bezprostřední blízkosti vodních záclon Niagarských vodopádů!

Dopisy studentů

Přihláška

Zvolit program
Jak dlouho chceš v zahraničí studovat? *
Ve kterém školním roce chceš studium v zahraničí zahájit?
Osobní údaje
Jméno *
Rod *
Datum narození *
Národnost *
Jméno a příjmení rodiče
E-mail rodiče *
Adresa
Ulice a číslo
PSČ + Město *
Země
Telefon + E-mail *
Údaje o škole
Název školy *
Učitel jazyka
Město *
Známka z cizího jazyka
Průměr známek
Další údaje
Jak ses dozvěděl/a o into?
Kam by Ti vyhovovalo přijít na pohovor? *
Pár slov o Tobě
Tato webstránka používá soubory Ochrana soukromí.