Anglie


NA DRUHÉ POLOLETÍ ŠK. R. 2017/18 NABÍZÍME SLEVU 25% Z KATALOGOVÉ CENY PRO ZBÝVAJÍCÍ TŘI MÍSTA. Níže uvedená cena je již po odečtení slevy.

Staré hrady, zámky a budovy v tudorovském stylu neodmyslitelně patří do anglické krajiny. Dnešní Anglie je jedinečnou směsicí tradic a moderní doby, v níž se rodí nejnovější vynálezy, jakož i módní a hudební trendy. Odtud vzešli Beatles a Rolling Stones, které dnes následují např. Adele, Coldplay či Leona Lewis. Často se hovoří o suchém anglickém humoru a u Angličanů se s ním skutečně setkáte. Vtipnými poznámkami si koření všední den, a tak se s nimi zřídkakdy nudíte. Anglické kulinářské umění nebývá obvykle zdůrazňováno, ale „fish and chips“, „baked beans on toast“, „cornish pasties“ nebo typický „pie“ si určitě oblíbíte.

Střední škola v Anglii - High school

Hlavním rysem anglického školství je pružnost. Cílem je, aby studenti rozvíjeli svůj talent, nejen akademické znalosti. Školní rok se dělí na trimestry. V šestnácti letech končí povinná školní docházka a po složení zkoušky mohou absolventi pokračovat na některé z forem střední školy - Grammar school, Technical College, Sixth Form nebo Academy. Tam obvykle studují dvouletý program A-Level, který je vstupní branou na univerzitu. V prvním ročníku skládají zkoušku AS (Advanced Supplementary) Exams, ve druhém pak Advanced Level, která je obdobou naší maturity. Zahraniční studenti jsou zapisováni do AS Level, kde se věnují do hloubky čtyřem až pěti zvoleným předmětům. V případě úspěšného studia mohou pokračovat v ročníku A2 Level a studium zakončit maturitou. Posledních 14 dní v červnu se už neučí, protože studenti skládají ročníkové zkoušky.

Leisure time

Po vyučování se můžete věnovat fotbalu, rugby či netballu nebo se zkusit naučit třeba kriket. Oblíbené jsou divadelní kroužky a různá hudební tělesa. V průběhu školního roku se budete moct zúčastnit námi pořádaných výletů do Londýna, Dublinu a Edinburghu.

Anglie speciál

V Anglii nabízíme možnost volby školy za příplatek 35.000 Kč. Klikni na rámeček vpravo a zjisti možnosti. Jestliže Tě některá škola zaujme, napiš ji do poznámek v předběžné přihlášce. Celkem si však budeš muset vybrat tři školy, protože ne vždy je možné zápis do určité školy zajistit. Přednost mají vždy britští studenti, následují zahraniční studenti s dobrými známkami. 

Program s mezinárodní maturitou International Baccalaureat (IB)

Školu, která nabízí složení mezinárodně uznávané maturity, pro vás najdeme v rámci výběru školy, o který požádáte. Jedná se o školy vysoké úrovně, kde můžete získat maturitní vysvědčení již za dva roky! 

S námi se přihlásíte se do prvního ročníku a pokud úspěšně složíte zkoušky, budete moct pokračovat do druhého, který končí maturitou. Po celou dobu svého studia budete moct bydlet u jedné hostitelské rodiny. Využijte této jedinečné šance!

Trimestr

V Anglii nabízíme možnost studovat první trimestr od září, který obvykle trvá zhruba do téměř dvou třetin prosince. Je to jedinečná příležitost zažít aspoň na chvíli atmosféru na anglických školách, porovnat školní systém s naším a občíhnout úroveň anglických sportovních klubů i zájmových kroužků.  

Speciál: Focus+

Studium s odborným zaměřením Focus+ je mezi programy zahraničního studia jedinečnou výjimkou. Umožňuje každému, aby se v průběhu svého pobytu v cizině zaměřil na to, co ho baví, a výrazně si prohloubil znalosti v tomto oboru.

Komu je FOCUS+ určen?

Focus+ je určen studentům od 16ti do 18ti let, kteří buď už vědí, co chtějí později studovat na univerzitě a v jakém oboru chtějí pracovat, a nebo si naopak nejsou jisti a rádi by využili ročního studia v zahraničí k tomu, aby si svůj zájem o určitou oblast ověřili.

Proč FOCUS+?

Učitelé i studenti vědí, že nejsnadněji jde učení do hlavy, když člověk studuje, co ho zajímá a o čem si myslí, že mu bude v životě užitečné. A v tom je program Focus+ bezkonkurenční. Nabízí studium zaměřené na jeden obor se vším, co k němu patří. Při něm může pak student, který původně nesnášel biologii, zjistit, že ho baví anatomie, protože vysvětluje práci těla při sportu, který ho baví. Matematický „antitalent“ si náhle oblíbí matematické výpočty, které zkoumají dosah některých metod jeho oblíbeného předmětu - marketingu. Výzkumy v oblasti vzdělávání potvrzují významný motivační prvek předpokladu užitečnosti nabytých znalostí ve srovnání s pocitem marnosti při memorování odtažitých témat. Mladí lidé, kteří vědí, proč se něco učí a jak to mohou ve svém životě použít, vstřebávají učivo daleko snáz.

Výhody FOCUS+

Specializace studentům navíc poskytuje speciální výhody. K nim patří seznámení se s budoucími odborníky ve stejném oboru, snadnější komunikace na společné téma a možnost prodloužení programu na dva roky se složením závěrečné zkoušky. Získání diplomu pak umožňuje studium na univerzitě. Program Focus+ nabízíme v mnoha oborech. Podívejte se na ty nejoblíbenější z nich spolu se vzorkem studovaných předmětů. Některé jsou povinné, jiné volitelné:

Ceny a termíny

jsou uvedeny v rámečku vpravo nahoře.

Cena zahrnuje
 • studium na střední škole v Anglii;
 • ubytování a stravu v hostitelské rodině;
 • zajištění letenky (cenu hradí student);
 • transfer z/na letiště v Anglii;
 • vstupní pohovor;
 • informační příručky pro studenty a rodiče;
 • přípravný seminář pro studenty s dárkem;
 • služby místního zástupce v hostitelské zemi i zástupce into v ČR po celou dobu pobytu;
 • závěrečné zkoušky na anglické škole;
 • 24 hodinovou telefonní službu (noční a víkendovou pouze v naléhavých případech);
 • závěrečný absolventský seminář po návratu;
 • osvědčení into Education o účasti v programu;
Cena nezahrnuje
 • letenku do Anglie a zpět;
 • čtyřdenní orientační soustředění v Londýně (program od září);
 • dopravu na přípravný a absolventský seminář (v ČR);
 • cestovní připojištění k EHIC (Evropský průkaz pojištěnce);
 • kapesné;
 • výlety nabízené partnerskou organizací;
 • školní obědy;
 • učebnice, třídní příspěvky, poplatky za zájmové kroužky a aktivity;
 • ​školní stejnokroj (je-li požadován).

 

Orientační soustředění

Anglický program začíná čtyřdenním orientačním soustředěním v Londýně, které vám pomůže hladce vplout do nového života. Seznámíte se na něm s dalšími evropskými studenty, nasajete kulturu své hostitelské země a zvyknete si na jazyk, kterým se po dobu svého studijního pobytu budete dorozumívat.

Dopoledne se konají přednášky o anglické kultuře a způsobu života, odpoledne zbude čas na toulky Londýnem, postávání před Buckinghamským palácem, posedávání v Covent Garden, návštěvu muzeí i nakupování. Svezete se na London Eye, vstoupíte do London Dungeon, poslechnete si  Big Ben - Londýn má spoustu lákadel. Pamatujte, že „Kdo je znuděn Londýnem, ten je znuděn životem.“ (Samuel Johnson, 1777)

Dopisy studentů

Tato webstránka používá soubory Ochrana soukromí.